10
06
2018

Hét magyar bajnoki cím és három országos csúcs a korosztályos fekvenyomó magyar bajnokságról

Írta: Berke Lóránd 0

2018. 06. 09.-én Tabon került megrendezésre az Ifi, Junior, Masters RAW  Fekvenyomó Magyar Bajnokság. A vésztői Marvel Teamből 7 versenyző indult a versenyen.

A lányok közül először Cserna Petra mérettette meg magát Junior korcsoportban, a -52 kg-os súlycsoportban. Petra 2 sikeres nyomással 55 kg-ig jutott, mely elég volt a magyar bajnoki cím megszerzéséhez. Harmadik nyomását sajnos technikai hiba miatt nem adták meg a bírók. Junior abszolút kategóriában 2. helyezést ért el.

Ezt követően Szabó Lili került sorra, aki a -72 kg-os súlycsoportban, Ifi illetve Junior korcsoportban indult. 2 sikeres nyomásával, mellyel 70 kg-ig jutott, sikerült megszerezni az ifi, junior magyar bajnoki címet. Sajnos utolsó nyomása (75kg) neki sem sikerült. Ifi, illetve junior abszolút kategóriában 1. helyezést ért el.

Csongrádi Imréné a Masters 2-es korcsoportban, -84 kg-os súlycsoportban indult. 3 sikeres nyomást bemutatva 53 kg-ot teljesített, mely új Masters országos csúcs. Ezzel az arany érmet szerezte meg, országos bajnok lett.

A nők eredményhirdetése után kezdődtek a férfiak versenyei. Balog Nátán kezdte meg a versenyt, aki 3 érvényes gyakorlatával, illetve új ifi, junior, felnőtt országos, nem hivatalos Európa csúccsal, 152.5 kg-mal az 1. helyen végzett a -66 kg-os mezőnyben. Az ifi és junior korcsoport abszolút bajnoka lett.

Csurai Pál ifi kategóriában, a -83-as súlycsoportban indult, ahol 110 kg-os nyomásával a 2. helyen végzett.

A fiatalok után a mastersekre került a sor. Masters 1 korcsoportban, -105-os súlycsoportban Szabó Sándor indult. 2 sikeres nyomásával 150 kg-ig jutott, mely a legnépesebb kategóriában az 5. helyre volt elég. Harmadik nyomása sajnos technikai hiba miatt 2:1 arányban érvénytelen lett.

Masters 2-es kategóriában, +120 kg-os súlycsoportban Cserna János indult. Jani eltökélt szándéka volt első nyomásával az országos csúcs megdöntése, mely 205 kg-mal sikerült is, majd további 2 sikeres nyomásával az országos csúcsot 215 kg-ra tolta fel. 

Gratulálunk egyesületünk versenyzőinek, ismét 3új országos csúccsal, rengeteg éremmel és kupával tértek haza az országos versenyről!

Köszönjük Vésztő Város Önkormányzatának és a többi támogatóinknak, hogy támogatják egyesületünket!

Egyesületünk több versenyzője sikeresen kvalifikálta magát az augusztusi Európa-bajnokságra Franciaországban.

_______________________________________________________________

TÁMOGASD TE IS A MARVEL TEAM-ET

Támogatásoddal hozzájárulsz a MARVEL TEAM SE működési költségeihez

Támogatás banki átutalással
SZÁMLATULAJDONOS:
MARVEL TEAM TESTÉPÍTŐ SZABADIDŐSPORT EGYESÜLET
Számlaszám:
11733209-20019316
Nemzetközi utaláshoz:
IBAN szám: HU40 1173 3209 2001 9316 0000 0000
SWIFT kód: OTPVHUHB
KÖZLEMÉNY: TÁMOGATÁS + Írd meg nekünk pár szóban, miért támogattad a Marvel Team-et!

 

Támogatás bankkártyás fizetéssel

https://www.paypal.me/marvelteam

Biztonságos fizetés a PayPal felületén

írta: Berke Lóránd

Marvel Team SE 2018.